logo
close

Zabieg Electri – czyli mezoterapia dla zapracowanych!

11 października 2022
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Medycyna estetyczna

Prawie każdemu pacjentowi klinik medycyny estetycznej zależy na szybkich i spektakularnych efektach polepszenia wyglądu twarzy. O ile niektóre zabiegi wymagają czekania dłużej na pierwsze efekty, to są również procedury, które idealnie sprawdzają się dla zapracowanych osób, które pragną szybkich efektów przy braku konieczności przechodzenia długiej rekonwalescencji. Zabieg Electri to mezoterapia, która sprawi, że będziesz wyglądać świetnie już po pierwszej wizycie w gabinecie. Na czym polega procedura? Wyjaśniamy!

Jakie są wskazania do zabiegu Electri?

Kiedy twoja skóra cierpi na przesuszenie, jest wiotka, utraciła blask i świetlistość oraz gdy pojawiły się pierwsze zmarszczki i przebarwienia to sygnał, że zabieg Electri jest dla ciebie dobrym wyborem. Procedura ta jest również szczególnie popularna wśród osób, które mają problem z cieniami pod oczami. Electri poprawia ogólną kondycję skóry – staje się ona bardziej napięta, miękka i nawilżona. Zyskuje również blask i rozjaśniają się przebarwienia. Poprawia się struktura skóry. Zabieg świetnie sprawdza się w przypadku niwelowania tych wymienionych wcześniej zmian, ale również zapobiega pojawianiu się dalszych zmian starzeniowych. Kiedy widzimy, że skóra wyraźnie wygląda na zmęczoną i szarą.

Zabieg Electri – na czym polega?

Jest to mezoterapia preparatem, który łączy w sobie moc kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. Kwas hialuronowy ma za zadanie nawilżać skórę, regeneruje macierz tkankową i przywraca napięcie tkankowe. Natomiast bursztynian sodu pobudza oddychanie komórkowe, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, aktywuje procesy wytwarzania energii w komórkach (ATP), do tego zapewnia działanie antyoksydacyjne. To połączenie tych dwóch składników daje doskonałe efekty w szybkim czasie. Do zabiegu Electri nie trzeba się specjalnie przygotowywać – jedynym wskazaniem jest odstawienie leków rozrzedzających krew. Przed zabiegiem, już w gabinecie, pacjent zostaje znieczulony. Gdy znieczulenie zacznie działać (po ok. 15 minutach). Lekarz podaje Electri w skórę, metodą mezoterapii.

Na jakie okolice można zastosować zabieg Electri?

Tak jak każdą mezoterapię, zabieg Electri można zastosować tam, gdzie widzimy uszkodzenia kondycji skóry. Lekarz podaje więc preparat w czoło, w okolicę oczodołową, w policzki, w obszar ust i podbródek, na dłonie (w celu rewitalizacji skóry) oraz na dekolt i szyję. Błyskawiczna reaktywacja skóry zabiegiem Electri powoduje, że wskutek działania preparatu wyglądamy po prostu młodziej i bardziej świeżo. Co ciekawe po zabiegu nie tworzą się siniaki, nie powstaje również opuchlizna – wszystko dzięki właściwościom gojącym bursztynianu sodu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Electri?

Klasycznym przeciwwskazaniem będzie ciąża oraz okres karmienia piersią. Z zabiegu nie powinno się również korzystać w przypadku występowania trądziku i aktywnej opryszczki. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na któryś ze składników preparatu oraz tendencja do pojawiania się blizn przerostowych.

Źródło: https://drwitwicki.pl/aktualnosci/electri-by-hyalual-blyskawiczna-reaktywacja-twojej-skory/

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności