logo
close
cwiczenia z hantlami w domu na plecy barki biceps triceps trening siłownia

Ćwiczenia z hantlami w domu

15 grudnia 2020
simplie Komentarze: 2 Kategoria: Budowanie mięśni

Hantle to znakomity sprzęt rehabilitacyjny oraz sprzęt do treningu siłowego, ponieważ nie wymagają wielkich nakładów finansowych oraz pozwalają ćwiczyć efektywnie w niewielkich pomieszczeniach. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu, bądź pieniędzy na korzystanie z profesjonalnych klubów fitness czy siłowni.

Ćwiczenia z hantlami w domu – spis treści:

  1. Ćwiczenia na biceps
  2. Przysiady z hantlami – nogi
  3. Ćwiczenia na triceps
  4. Wznosy barków – plecy
  5. Ćwiczenia na obręcz barkową

wiczenia z hantlami w domu na plecy barki biceps triceps trening siłownia

Jak skutecznie ćwiczyć z hantlami? Które grupy mięśniowe można znakomicie wytrenować za pomocą tego sprzętu?

Ćwiczenia z hantlami w domu na biceps


Uginanie przedramion ze sztangielkami

W pozycji stojącej lub siedzącej, złap hantle tak, aby palce były skierowane w stronę ciała a ramiona trzymaj cały czas przy tułowiu. Ćwiczenie polega na naprzemiennym ruchu ramion, pamiętając aby wypychać nadgarstek w kierunku zewnętrznym przy ruchu w górę.

Zginanie przedramienia z oparciem o udo

Usiądź na krawędzi krzesła, trzymając w ręce jeden hantel, następnie oprzyj łokieć o wewnętrzną stronę uda, w okolicy kolana. To pozycja wyjściowa, ćwiczenie wykonuje się poprzez podnoszenie dłonią hantla.

Przysiady z hantlami


Przysiady z hantlami

Należy ustawić stopy na szerokości barków, równocześnie trzymając hantle w dłoniach. Gdy będziesz gotowy zrób przysiad i zatrzymaj się w momencie gdy kolana będą zgięte pod kątem prostym, po czym wróć do pozycji wyjściowej.

Trening z hantlami na triceps


Wyprosty przedramienia

Opieramy się jedną ręką o krzesło, w pozycji lekko pochylonej. W drugiej ręce trzymamy hantel mocno przyklejony do tułowia(ramię i łokieć). Wszystko ma być pod kątem prostym. Następnie hantel przyciąga się do siebie i wraca do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia na plecy z hantlami


Wznosy barków

Ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej prostej. W pierwszej kolejności łapiemy oba hantle i prostujemy ręce wzdłuż tułowia, następnie unosimy barki, przytrzymujemy je w pozycji napiętej, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.

Trening na barki z hantlami


Wyciskanie hantli w pozycji siedzącej – siedząc na krześle, zaczynamy od złapania w obie ręce hantli. Następnie uniesieniu hantle na wysokość barków, blisko ciała. Ruch wykonujemy pionowo w górę do wyprostu ramion, gdy to nastąpi wracamy do pozycji wyjściowej.

Warto regularnie ćwiczyć z hantlami, ponieważ trenując z hantlami możesz liczyć na szybkie efekty. Dlaczego? Bo trenujesz mocno zróżnicowanie. Wszystko oczywiście pod pewnymi warunkami, należy stosować odpowiednie, sprawdzone plany treningowe oraz dbać o poprawną technikę.

Komentarze
  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności