logo
close
Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog

Jak schudnąć z brzucha?

12 września 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Odchudzanie

Zbyt duży brzuch w pewnym momencie może stać się problematyczny, nie tylko z uwagi na wygląd ale również z powodów zdrowotnych. Osoby mające problemy z nadwagą, szukają najróżniejszych porad, o tym jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, aby cieszyć się płaskim brzuchem.


Jak schudnąć z brzucha? – Spis treści:

 1. Regularna aktywność fizyczna to podstawa
 2. Deficyt kaloryczny – zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii
 3. Jak zdrowo jeść? – zmiana codziennej diety

Droga od dużego brzucha, do płaskiego, odpowiednio wyrzeźbionego czy po prostu umięśnionego nie jest wcale taka trudna. Wystarczy tylko zmienić pewne nawyki związane z odżywianiem i na poważnie zabrać się za trening. Zatem jak zgubić brzuch?

Jak schudnąć z brzucha? – Regularna aktywność fizyczna


Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog
Bez regularnych treningów trudno marzyć o płaskim brzuchu, ponieważ w pozbywaniu się złogów tłuszczu na brzuchu aktywność jest niezwykle pomocna. Chcąc raz na zawsze pozbyć się tłuszczu, nie tylko z tej części ciała, ale również innych rejonów naszego ciała, należy podejść poważnie do własnej aktywności fizycznej. Jaki sport warto uprawiać? Jaki rodzaj treningu pozytywnie wpłynie na utratę tłuszczu z brzucha?
Dowolny, ale pod warunkiem, że będzie to trening efektywny, przeprowadzany systematycznie. Zaleca się treningi aerobowe, szczególnie bieganie, jazdę na rowerze czy też pływanie. Warto jednak w tym miejscu pamiętać, że trening powinien być dopasowany pod indywidualnie możliwości i chęci. Nie każdy lubi biegać, nie każdy potrafi pływać.
Nie można się katować aktywnością fizyczną, tylko z czasem zwiększać jednostki treningowe. Czyli np. decydując się na bieganie, ale mając kiepską kondycję, zaczyna się od krótkich dystansów, często przemieszanych ze spacerami. Dopiero po kilku, kilkunastu tygodniach systematycznych treningów będzie można bez przerwy przebiec 30 czy 40 minut. Warto dołożyć do tego ćwiczenia na brzuch.
Jednak ten, kto myśli, że same brzuszki, nawet w ogromnych ilościach, pozwolą zgubić brzuch, jest w błędzie. Ćwiczenia brzuszków bardzo słabo spalają tłuszcz, ich wykonywanie pozwala budować mięśnie, kryjące się pod tłuszczem. Dlatego wszelkiego ćwiczenia na brzuch będą dobre, aby budować mięśnie, aby budować rzeźbę brzucha. Do spalania tłuszczu należy zaordynować wydajniejsze ćwiczenia, treningi.
Oczywiście może zdarzyć się tak, że osoby chcące mieć idealny brzuch, niekoniecznie mogą poświęcać się każdego dnia dużej ilości aktywności fizycznej. Niezwykle pomocne w takich sytuacjach są interwały. Co w nich drzemie, że będą gwarantowały, iż brzuch spadnie, przyjmując normalne rozmiary? Przede wszystkim szybkość realizacji każdej jednostki treningowej. 7 minut każdego dnia wystarczy, aby ciało zyskiwało kształtów, gubiło nadwyżkę kilogramów. Same interwały to siedem powtórzeń ćwiczenia, gdzie każde z nich zajmuje po 60 sekund. 15 sekund mocnego wysiłku, czyli sprintów, 45 sekund spokojnego truchtu. Wszystko oczywiście naprzemiennie. Dlaczego to zadziała? Organizm przy dużym wysiłku potrzebuje natychmiast odpowiednio wysokich zasobów energii, którą pobierze między innymi z tłuszczu.

Deficyt kaloryczny – zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii


Starając się schudnąć z brzucha, ale i nie tylko, koniecznie jest zapoznanie się z deficytem kalorycznym. Jest to jeden z elementów niezbędnych do prawidłowej walki z nadmiarem tłuszczu.
Deficyt kaloryczny nie jest niczym skomplikowanym. Po prostu organizm spala w ciągu doby więcej kalorii, niż ich przyjmuje. Efektem tego jest oczywiście szukanie przez organizm energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania w innych źródłach niż pożywienie. Może pobierać energię z białka mięśni, glikogenu. Jednak w przypadku walki o idealny brzuch, energia mająca zaspokoić deficyt kaloryczny musi być pobierana ze zgromadzonego tłuszczu.
Żeby wiedzieć jaki deficyt zastosować, konieczne jest poznanie własnego dobowego zapotrzebowania kalorycznego. Każdy posiada innego rodzaju zapotrzebowanie na dzienną ilość kalorii, co związane jest choćby z codzienną aktywnością, wzrostem czy wagą. Dochodzi do tego jeszcze wiele więcej zmiennych, dlatego samodzielne wyliczenie wartości jest skomplikowane. Trzeba więc korzystać z profesjonalnych kalkulatorów, których na całe szczęście jest całe multum w internecie.
Można przedstawić na najprostszym przykładzie, jak prawidłowo, rozsądnie ucinać kalorie. Zakładając, że ktoś potrzebuje 3000 kcal dziennie, to wystarczy maksymalne ich zredukowanie do 2500 kcal. Zejście z 3000 kcal np. na 1200 kcal jest kompletnie nieodpowiedzialne. Posiadając wiedzę o zapotrzebowaniu kalorycznym, najgorsze co można zrobić, to zbyt duże obcięcie kaloryczny, przez co pojawi się drastyczny deficyt kaloryczny. Owszem kilogramy będą szybko leciały, brzuch będzie mniejszy, jednak wszystko negatywnie odbije się na zdrowiu. 
Prawidłowa walka z nadwagą, umiejętne staranie się o płaski brzuch wymaga spokojnej redukcji kalorycznej. Wszystko tak, aby po pewnym okresie dojść do optymalnych wartości, dzięki którym organizm otrzyma odpowiednią, ale i sensowną ilość kalorii. Jednocześnie warto przestawić organizm na 5 posiłków dziennie. Mniejsze porcje spożywane regularnie, wpływają korzystnie dla naszego ciała.
Jak zdrowo jeść? – zmiana codziennej diety


dieta na zgubienie brzuch cwiczenia trening blog
Mądrze jeść, czyli postawić na posiłki, które dają energię, które znacznie wpływają na odchudzanie, w tym gubienie nadwyżki kilogramów z brzucha. Co należy zatem jeść, czego unikać, aby mieć znowu płaski brzuch?

 • najlepiej 5 posiłków dziennie, aczkolwiek i 3 porcje w ciągu dnia są wystarczające (pod warunkiem rozsądnie skomponowanej diety),
 • śniadania muszą być pożywne. To one mają nam dać powera na dalszą część dnia,
 • warzywa, które praktycznie nie szkodzą. Pasują do wszystkiego, są odżywcze, zdrowe, znakomicie zastępują np. niezdrowe przekąski,
 • rezygnacja z białego pieczywa, białego ryżu czy makaronu. Jeżeli takie składniki pojawiają się w diecie, jeżeli brzuch ma być perfekcyjny, to oczywiście mowa o produktach ciemnych,
 • zapomnieć należy o słodyczach, produktach „bogatych” w cukry,
 • picie minimum 2 litrów wody dziennie, jak również sięganie po herbatę, równocześnie całkowita rezygnacja z alkoholu,
 • dania smażone zastąpione muszą być daniami gotowanymi lub pieczonymi,
 • rezygnacja z produktów, których indeks glikemiczny jest wysoki,
 • dobrze jest pamiętać, aby w menu znajdowały się jogurty naturalne oraz chude sery.

Zmiana złych nawyków


Chcąc schudnąć z brzucha, należałoby również zadbać o zmianę codziennych nawyków, które nie działają zbyt korzystnie na organizm. Wynikiem tego jest między innymi problem z prawidłowym odchudzaniem brzucha, jak i pozostałych partii ciała. Co dokładnie warto przewartościować w swoim życiu?

Zadbać o odpowiednią dawkę snu.

Zbyt krótki sen nie tylko nie pozwala zregenerować organizmu. Okazuje się, że niewyspanie nie sprzyja w walce o płaski brzuch. Nieprawidłowe wydzielanie hormonów, zwiększający się apetyt, problem z przejadaniem się gotowy. Dlatego 7-8 godzin to odpowiednia dawka snu dla każdego człowieka, który pragnie dbać o siebie.

Stabilny harmonogram dnia

Kombinowanie z codziennym planem dnia nie jest dobrym pomysłem, nie tylko ze względu na dbanie o jak najlepszy brzuch. To również ma ogromny wpływ na samopoczucie, poziom wypoczęcia, odpowiednią regenerację organizmu. Dlatego warto ustawić swoje codzienne życie w taki sposób, aby wstawać, kłaść się spać każdego dnia o tej samej porze. Również umiejętne ustawienie obowiązków zawodowych, domowych i oczywiście jedzenia. Organizm szybko się przyzwyczai, zostanie ustabilizowany, co przełoży się na znacznie lepsze zdrowie, a co za tym idzie, będzie pomocne w walce o normalny brzuch.

W trakcie pracy rób przerwy- bądź aktywny.

To apel do wszystkich pracujących za biurkiem. Spędzanie kilku godzin bez przerw, bez ruchu nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Ciągła praca, ciągle jest coś do zrobienia, co oznacza, że brakuje ruchu w ciągu dnia, wtedy gdy organizm ma najwięcej energii. Dla lepszego samopoczucia, ale i również w związku z walką z dużym brzuchem, konieczne jest robienie sobie co godzinę około 5-10 minut przerwy. Jednak nie ma być to przerwa na papierosa, kawkę i ploteczki. Trochę ruchu, choćby spacer, będzie miał korzystny wpływ na organizm.

Pamiętaj o prawdziwym relaksie

Relaks jest konieczny, zarówno do zachowania równowagi, jak i oczywiście w walce o płaski brzuch. Tylko ma to być relaks pełny, a nie udawany. Wystarczy każdego dnia poświęcić na niego około pół godziny, robiąc to, co lubimy. Dobrze jest się wyciszyć, dobrze jest posiedzieć nad przyjemną książką lub też po prostu poleniuchować. Każdy doskonale zna siebie, ma swoje pasje, hobby, wie w jaki sposób najlepiej, komfortowo może się zrelaksować. Ten element, pomagający w walce z dużym brzuchem, powinien być zrealizowany jak najszybciej.
Chcąc schudnąć z brzucha, należy prowadzić działania na wielu frontach. Stosowanie tylko odpowiedniej diety, bez aktywności fizycznej może przynieść efekty, jednak będą one bardzo rozłożone w czasie. Stosując się do wszystkich powyższych zasad, będzie można cieszyć się płaskim brzuchem.
Warto jednak zaznaczyć, że odchudzamy się całościowo, gubimy tłuszcz ze wszystkich części ciała. Dla niektórych może to oznaczać, że czas oczekiwania na płaski brzuch się wydłuży.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności