ZADBAJ Z NAMI O WŁASNE ZDROWIE

Co jeść, żeby schudnąć?

14 października, 2019

Co jesc zeby schudnac dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Czas zrzucić zbędne kilogramy. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Można katować się na siłowni, regularnie biegać, zacząć przyjmować mniej kalorii. Jednak bez zbilansowanej diety, przygotowania odpowiedniego menu, regularne oraz zdrowe zrzucanie kilogramów może okazać się trudne.


Co jeść, żeby schudnąć? – Spis treści:

  1. Co należy jeść, aby chudnąć?
  2. Jak jeść, żeby waga spadała?

Co jesc zeby schudnac dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Jak więc zadbać o własne ciało? Co jeść, żeby schudnąć w sposób regularny i zdrowy?

Co należy jeść, aby chudnąć?


Co jesc zeby schudnac dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Lista składników, żywności, która jest wskazana w trakcie odchudzania, będzie naprawdę imponująca. Co powinno być w spisie żywnościowym osób, którym zależy na chudnięciu?

Białko – złożona budowa przekładająca się na długi proces trawienia. Długi czas trawienia wpływa na dłuższe uczucie sytości. Spożywanie białka wpływa również na zwiększony proces zużywania kalorii. Wśród produktów bogatych w białko warto wymienić takie jak: kurczak, indyk, ryby, jajka, twaróg.

Co jesc zeby schudnac dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Warzywa – nie może ich zabraknąć, nie tylko w trakcie odchudzania. Warzywa są niezbędnym elementem żywienia, gdyż posiadają w swoim składzie liczne witaminy oraz składniki mineralne. Równocześnie warzywa to żywność z niską ilością kalorii. Warto wybierać warzywa bogate w błonnik, dzięki czemu po ich zjedzeniu żołądek jest wypełniony. Można tutaj wymienić marchewki, botwinkę, karczochy, kalafior, szparagi czy kapustę.

Co jesc zeby schudnac dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Rośliny strączkowe – na zdrowej i efektywnej diecie nie może zabraknąć grochu, soczewicy czy fasoli. Są one niezwykle bogate w błonnik oraz białko. Tym samym znakomicie wpływają na utratę nadmiaru kilogramów. Rośliny strączkowe dają równocześnie uczucie sytości.

Co jeść żeby schudnąć dieta odchudzająca odchudzanie fitness blog

Zdrowe tłuszcze – niezbędne do eliminacji węglowodanów. Zamiast produktów przetworzonych ze zbóż, skrobi, kasz, warto postawić na tłuszcze zdrowe, takie jak oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy czy tłuste ryby morskie. Dzięki temu organizm nie będzie przyjmował nadmiaru kalorii, ale równocześnie dostanie produkty dające energię.

dieta odchudzajaca owoce warzywa odchudzanie fitness blog

Owoce – tylko w ograniczonych ilościach. Nie wolno przejadać się owocami, wystarczy włączyć je do jednego z posiłków. Owoce posiadają cukry proste, które nie są pomocne w trakcie diety. Należy zatem bardzo starannie dobierać owoce, które wejdą do menu diety odchudzającej. Dobrze jest włączyć jagody, borówki czy jeżyny zamiast np. bananów. Doskonałe działanie ma również grejpfrut, który znakomicie „oszukuje żołądek”, szybko go zapełniając.

Jak jeść, żeby schudnąć?


Samo przygotowanie odpowiedniej diety, odpowiedniego menu to za mało. Odchudzanie będzie skuteczne, kiedy zastosuje się pewne zasady odnośnie żywienia. W jednej z popularniejszych metod żywienia mówi się że najlepiej spożywać posiłki regularnie, w stałych odstępach czasowych. Mowa tutaj o przyjmowaniu 5 posiłków w trakcie dnia.

dieta odchudzajaca odchudzanie fitness blog

Zaleca się również w trakcie odchudzania (ale nie tylko), zrezygnować z niezdrowej żywności. Fast foody, słodycze, napoje gazowane i alkoholowe, nie pomagają w skutecznym zrzucaniu kilogramów. Dlatego warto trwale wykluczyć je z menu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *