• Odchudzanie

Post

Ćwiczenia aerobowe w domu

Strona główna Odchudzanie Ćwiczenia aerobowe w domu
KATEGORIA

Ćwiczenia aerobowe w domu – zacznijmy od tego dlaczego są doskonałym pomysłem dla każdego, kto planuje odchudzanie. Po pierwsze nie trzeba wychodzić z domu, aby przeprowadzić skuteczny trening.


Ćwiczenia aerobowe w domu – spis treści:

  1. Trening w domu na skakance
  2. Trning w domu z matą
  3. Trening z orbitrekiem w domu
  4. Bieżnia lub rowerek alternatywa dla biegania
  5. Ćwiczenia z hantlami
  6. Trening aerobowy w domu

Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Po drugie wystarczy tylko zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Następnie przyjrzyjmy się co będzie przydatne, niezbędne do ćwiczeń aerobowych domu? W co warto zainwestować, aby cieszyć się znakomitymi efektami, czyli zrzucaniem kilogramów?

Ćwiczenia aerobowe w domu na skakance


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Jakie korzyści daje regularne wykorzystywanie do ćwiczeń skakanki? Przyrząd ten pozwala kształtować mięśnie, znakomicie wpływa na łydki, uda, ramiona oraz pośladki. Oczywiście trening ze skakanką pozwala spalić dużo kalorii.

Godzina treningu to możliwość spalenia około 500 kcal. Ćwiczenia na skakance to także pozytywny wpływ na kondycję. Wybierając skakankę jako sprzęt do ćwiczeń, nie potrzeba dużej przestrzeni, by spokojnie przeprowadzać kolejne treningi.

Ćwiczenia aerobowe w domu z matą


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Każdy, kto planuje ćwiczyć w domowym zaciszu, powinien posiadać matę do ćwiczeńMata pozwoli na komfortowe i bezpieczne ćwiczenia. Jest również pomocna w trakcie przygotowań do treningów, można z jej pomocą bardzo sprawnie wykonać rozciąganie, rozgrzewkę.

Maty do ćwiczeń przydadzą się także osobom, które decydują się ćwiczyć ze specjalistami. Różnego rodzaju treningi aerobowe dostępne są na płytach DVD czy też w internecie, gdzie spora ilość ćwiczeń będzie wymagała skorzystania właśnie z maty.

Trening aerobowy w domu z orbitrekiem


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Orbitrek jest znakomitym urządzeniem, dzięki któremu można szybko spalać kalorie w trakcie domowych treningów. Regularny i dobrze przeprowadzony trening pozwoli sukcesywnie modelować mięśnie nóg. Specjaliści podkreślają, że poprzez ćwiczenia na orbitreku można uzyskać efekty treningowe jak w trakcie jazdy rowerem. Plusem tego urządzenia jest jego względnie mały rozmiar i mobilność. Nie zajmuje wiele miejsca, bez problemów można go schować, gdy się nie trenuje oraz łatwo przenosić z jednego miejsca w drugie.

Ćwiczenia aerobowe w domu na bieżni lub rowerku


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Mając więcej przestrzeni w domu, można zainwestować w odpowiednie rowerki treningowe lub bieżnie. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na trenowanie w klubach fitness, czy też nie uśmiecha im się jazda rowerem, bieganie na świeżym powietrzu w polskich warunkach pogodowych.

Trening domowy na bieżni lub rowerku daje znakomite efekty, pozwala spalić kalorie, równocześnie wspaniale kształtuje różne partie mięśni. W dodatku trening na bieżni czy rowerku pozwala bez problemów oglądać telewizję.

Trening aerobowy w domu z hantlami


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Hantle są małe, nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają na wykonywanie wielu ćwiczeń, które znakomicie wpływają na gubienie kilogramów i kształtowanie mięśni.

Ćwicząc aeroby, celem odchudzania, wystarczy wybrać odpowiednie hantle, mogą być o stałej wadze, bez możliwości regulacji obciążenia. Z uwagi na rodzaj wykonywanych ćwiczeń (gwałtowne ruchy), muszą to być hantle, których uchwyt nie pozwoli na ich wyślizgnięcie się.

Aerobowe ćwiczenia w domu na stepperze


trening aerobowy w domu blog odchudzanie

Na pierwszy rzut oka ćwiczenia na stepperze przypominać mogą wchodzenie po schodach. Urządzenie to umożliwia szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, co niewątpliwie jest zaletą.

Równocześnie regularne i dobrze wykonywane ćwiczenia na stepperze skutecznie zwalczają cellulit. Sprzęt jest mały i lekki, nadaje się do małych pomieszczeń.

Ćwiczenia aerobowe na stepperze są dobrym rozwiązaniem szczególnie dla wszystkich tych, którzy mają problemy ze stawami oraz dopiero co rozpoczynają przygodę z treningami.

Powrót

Podobne

O zdrowie zadbaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Może Ci Się SpodobaćPOLECANE
Specjalnie dla Ciebie