ZADBAJ Z NAMI O WŁASNE ZDROWIE

Ile można schudnąć w miesiąc?

14 lutego, 2019

rower odchudzanie smukla sylwetka e1532624065158

„Schudnij w miesiąc 20 kg”, „Ekspresowa dieta cud, czyli 5 kg tygodniowo”. To tylko dwa slogany reklamowe, które mają zachęcić osoby z nadwagą, do skorzystania z rewelacyjnej oferty odchudzania. Rzeczywistość jest zupełnie inna.


Ile można schudnąć w miesiąc? – Spis treści:

  1. Zdrowe odchudzanie
  2. Rozsądne odchudzanie
  3. Odchudzanie z głową

Ile można schudnąć w miesiąc?

 

Osoby posiadające zbędne kilogramy, nie powinny rozpoczynać walki z nimi, opierając się na nierealnych planach. Odchudzanie to proces, który ma spowodować utratę kilogramów, ale równocześnie nie powinien wpływać negatywnie na zdrowie. Ile można schudnąć w miesiąc? Jak powinien przebiegać proces odchudzania na samym początku?

Zdrowe odchudzanie


Według wszelkich norm zdrowotnych przyjmuje się, że odpowiednie chudnięcie, to tracenie około 0,5-1 kg tygodniowo. Oczywiście różnice w gubionej nadwadze będą zależały od pewnych czynników. Wszyscy ci, którzy są zdecydowanie otyli, posiadają, np. 25-40 kg nadwagi, będą w pierwszym okresie odchudzania gubić więcej kilogramów. Wynika to choćby z początkowej utraty wody.

Mając niewielką nadwagę, utrata kilogramów będzie przebiegała bardzo wolno. Oznacza to, że po dwóch, trzech tygodniach redukcja się zatrzyma. Jest to jednak zupełnie naturalne, dlatego oprócz stawania na wadze, warto regularnie robić sobie pomiary brzucha, ud, tali.

Ile można schudnąć w miesiąc? Rozsądne odchudzanie


Ile można schudnąć w miesiąc?

Skoro mowa o tym, że w ciągu tygodnia powinno tracić się około 0,5-1 kg, to w skali miesiąca mówimy o utracie od 2 do 4 kg. Jest to zupełnie zdrowa sytuacja dla ludzkiego organizmu i tak właśnie powinno przebiegać w pełni kontrolowane odchudzanie. Szybsze odchudzanie, zrzucenie 10 kg w miesiąc jest niestety niezbyt mądre.

Organizm, który dostanie sygnał, że szybko traci kilogramy, zaburzy metabolizm, co później może przełożyć się również na odkładanie większych ilości tłuszczu. Równocześnie zbyt szybka utrata kilogramów wpłynie niezbyt estetycznie na wygląd ciała. Skóra utraci swoją sprężystość, stanie się obwisła. Nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie.

Odchudzanie z głową – Ile można schudnąć w miesiąc?


Ile można schudnąć w miesiąc?

Co więc zrobić, aby w miesiąc stracić odpowiednią, zdrową ilość kilogramów? Korzystać z pomocy doświadczonych dietetyków, którzy przygotują odpowiednie plany dietetyczne. Równocześnie warto wspomóc proces odchudzania aktywnością fizyczną.

To nie tylko korzyść z tytułu utraty kilogramów, ale również trwałe budowanie odpowiedniej, zdrowej sylwetki. Zbyt szybkie odchudzanie, w przyszłości może zakończyć się bardzo źle, mianowicie efektem jojo. Wystarczy powrót do dawnych nawyków żywieniowych i kilogramy zaczną szybko wracać.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *