logo
close
ile kalorii ma makaron Ravioli wartosci odzywcze wlasciwosci rodzaje tabele kalorii

Ile kalorii ma Makaron Ravioli?

22 września 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Makarony, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

2.5 g

Węglowodany:

14 g

Tłuszcze:

1.5 g

Błonnik:

1.3 g

Kalorie:

77 Kcal

Ravioli to makaron w kształcie poduszek, cieszący się popularnością w wielu miejscach świata. Jest to makaron. Ravioli to nic innego jak makaron z nadzieniem, zazwyczaj oparty o kwadrat. O ile tradycja i popularność ravioli mówi, że mamy do czynienia z daniem wegetariańskim, to jednak w zależności od upodobań, można również wypełnić jego środek mięsem czy serem. Żeby jednak samodzielnie wykonane ravioli było przepyszne, istotne jest, by umiejętnie doprawić farsz i skleić ciasto. Dlatego zaleca się do takich prac używanie foremek do ravioli oraz wykrawaczy.

Ravioli – zastosowanie

Makaron ravioli można stosować w najróżniejszych konfiguracjach. Począwszy od wyżej wspomnianych różnych farszach, a skończywszy jako znakomity dodatek do sałatek. Należy również pamiętać, że do ravioli należy dobrać odpowiedni sos.
Makarony włoskie to różnorodność, zarówno w kwestii kształtu, nazwy, jak i sposobów podawania. Można również zastosować podział odnoszący się do tego, z jakiej mąki, składników zostały wykonane. Jednak aby bliżej poznać zastosowanie różnych mąk do przygotowania makaronów, warto sprawdzić nasz artykuł na ten temat.

Makaron Ravioli witaminy (100g)

A1:

j.m

B1:

mg

B2:

mg

B6:

mg

C:

mg

E:

mg

Karoten:

mg

Makaron Ravioli minerały (100g)

Sód:

mg

Potas:

mg

Magnez:

mg

Wapń:

mg

Fosfor:

mg

Żelazo:

mg

Jod:

mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności